• Na ratunek koalom

27.02.2020

Uczniowie klasy 5d, podobnie jak ich koledzy ze Śląska, nie pozostali bierni na tragiczne doniesienia z Australii, gdzie w czasie pożarów zginęło ponad miliard dzikich zwierząt.

Kiedy wychowawczyni klasy, p. Ewelina Karasiewicz, pokazała uczniom zdjęcia oraz relację o dramacie, który rozgrywał się na oczach świata i opowiedziała historię misia koali adoptowanego przez uczniów z Pielgrzymowic, nasi wychowankowie bardzo przejęli się losem tych zwierząt i niezwłocznie podjęli decyzję o przyłączeniu się do akcji wspierania ich leczenia. Uczniowie zaznajomili się z historiami innych koali, które trafiły do „Koala Hospital” w Port Macquarie. Okazało się, że ich populacja poniosła tak duże straty, iż wymaga natychmiastowych zabiegów dla odrodzenia gatunku. Jednak w szpitalu znajdują się nie tylko misie poparzone w czasie pożarów, ale również takie, który zostały poszkodowane w wyniku wypadków drogowych, chore, pogryzione przez psy lub dzikie zwierzęta.

Uczniowie klasy 5d oddali swoje oszczędności i w ciągu kilku dni uzbierali ponad 300 zł, co pozwoliło na adopcję aż trzech koali. Tym sposobem stali się rodzicami adopcyjnymi Jimmiego, Balmoral Mini i Hockey Luny.

Cieszymy się, że nasi uczniowie zdecydowali się na tak piękny gest. Mamy nadzieję, że w ich ślady pójdą również inni i pomogą w ratowaniu tych wspaniałych zwierząt. W „Koala Hospital” w Port Macquarie na wsparcie i opiekę czeka jeszcze 18 misiów. Każda złotówka wydana na adopcję pozwoli ocalić im życie.

15.02.2020

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji #działajmyrazem. Pod takim hasłem obchodzony jest tegoroczny, międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Luty poświęcony jest bezpiecznym zachowaniom w sieci. Wychowawcy klas 1-8, przy współpracy z nauczycielem informatyki, przeprowadzają szereg zajęć, których celem jest nauka bezpiecznego i efektywnego korzystania z nowych technologii.

Każdego dnia z Facebooka, Instagrama, Whatsappa i Messengera korzystają niemal 3 miliardy ludzi – duża część z nich to młodzież. To ogromna odpowiedzialność! Ważna jest świadomość użytkowników, w związku z tym edukacja ma dla nas kluczowe znaczenie!

• Drzwi Otwarte

10.02.2020

Serdecznie zapraszamy rodziców oraz uczniów na Drzwi Otwarte. Będą Państwo mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną, organizacją pracy szkoły oraz spotkać się z dyrekcją i nauczycielami, a także zobaczyć zajęcia przygotowane dla dzieci.

27 lutego, godzina 18:00

Do zobaczenia!