• Drzewo Pokoju

26.02.2023

24 lutego przypada pierwsza rocznica rosyjskiej napaści na Ukrainę. To tragedia, którą trudno zrozumieć dorosłym, a co dopiero dzieciom. Temat jest im jednak dobrze znany, bo w wielu klasach w sąsiednich ławkach zasiedli uczniowie z Ukrainy.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji, by wspólnie wyrazić sprzeciw wobec wojny i okrucieństwa jakie za sobą niesie. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Drzewo pokoju".

Niech dziecięcy apel o pokój po polsku i ukraińsku zabrzmi w poznańskich szkołach w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie! Niech połączy wspólną myślą wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców poznańskich szkół, społeczność polską i ukraińską - apeluje Koalicja Sztuka Uczenia

• Ogólnopolski konkurs LEON

26.02.2023

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie LEON w sesji jesiennej. Laureatami konkursu matematycznego z klas pierwszych zostali:

Maksym Grębowicz, Maria Grześkowiak, Amelia Walkowiak, Gabriela Czerniewska.

Z klas drugich: Jan Puchalski, Mateusz Płotkowiak, Patryk Strug, Magdalena Dubas, Aniela Dolata, Filip Kuta, Maksym Lebid, Patrycja Cichocka i Maja Kurasińska

Życzymy dalszych sukcesów!

• Awans do Finału

24.02.2023

Kolejny sukces uczniów z  SP2 Komorniki w piłce koszykowej.

Po zwycięstwie na Mistrzostwach Gminy Komorniki, które odbyły się 18.01.2023 r., a dzisiaj awans do Finału Powiatu Poznańskiego!

W piątek, 24.02.2023 r. odbył się Półfinał Powiatu Poznańskiego w piłce koszykowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Na tym etapie rozgrywek, swoje umiejętności miały okazję zaprezentować Szkoły Podstawowe z: Lubonia, Owińsk, Kamionek i Komornik. Przygotowując się do półfinału wiedzieliśmy, że poziom gry będzie większy niż na szczeblu gminnym. Doświadczyliśmy tego w meczu, przegrywając ze Szkołą Podstawową w Owińskach 38:21, która była faworytem całego turnieju. Porażka naszego zespołu, nie przekreśliła szans na awans. Wygrana ze szkołą z Lubonia (13:12) oraz Kamionek (21:10) sprawiła, że ostatecznie zajęliśmy II miejsce a dzięki temu mogliśmy wraz z drużyną z Owińsk awansować do Finału Powiatu Poznańskiego, który odbędzie się w dniu 10 marca. Przed nami trudna przeprawa ale determinacja chłopców i chęć podnoszenia swoich umiejętności napawa sporym optymizmem przed kolejnym etapem rozgrywek.

Brawa dla naszych reprezentantów za wzorową postawę, waleczność i konsekwencję w realizacji założonych celów.

Piotr Kostański i Marta Kowalska

Nauczyciele wychowania fizycznego

24.02.2023

Szanowni Rodzice,

na stronie szkoły pojawi się już wkrótce zaktualizowany film prezentujący Naszą Szkołę, jej przestrzeń edukacyjną, rekreacyjną oraz działania, które podejmujemy, aby kształcić i wychowywać dzieci i młodzież. Chcemy w ten sposób zaspokoić Państwa ciekawość i odpowiedzieć na nurtujące pytania. Mieliśmy ostatnio ograniczony dostęp do zasobów służących przygotowaniu tego filmu, stąd przesunięcie czasu jego prezentacji.

Film jest naszą pierwszą propozycja zapoznania Państwa ze szkołą, druga to spotkanie w sierpniu przed rozpoczęciem roku szkolnego, podczas którego uczniowie oddziałów przedszkolnych  oraz nowe klasy pierwsze spotkają się na zajęciach z wychowawcami, a rodzice z dyrekcją szkoły.

Zachęcamy do skorzystania z zeszłorocznego filmu dostępnego na stronie szkoły www.sp2k.pl umieszczonego w zakładce Aktualności – Archiwum – Luty 2022 oraz materiałów publikowanych na Facebooku szkoły.

Barbara Koralewska-Idzikowska

• Wyniki Olimpiady z Wiedzy Ogólnej dla klas 1-3

21.02.2023

"Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełeń pytań, na które warto poznań odpowiedzi".

Reprezentanci naszej szkoły w "Olimpiadzie z Wiedzy Ogólnej" wzięli udział w uroczystym wręczeniu dyplomów za udział w tym konkursie. Najwyższy wynik uzyskał Maksym Grębowicz - zdobył VI miejsce w rankingu ogólnopolskim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim uczestnikom olimpiady!