• Życzenia świąteczne

19.12.2019

Oczekujemy pierwszej gwiazdki, która jest dla nas wszystkich symbolem świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji chcemy Wam życzyć, żeby razem z tą gwiazdką zajaśniały Wasze twarze i serca w świątecznym czasie, żebyście mogli cieszyć się odpoczynkiem wśród swoich bliskich oraz chwilami wolnymi od zajęć szkolnych. Niech ten świąteczny okres będzie dla Was wyjątkowo radosny!

• Niewidzialna ulica

27.12.2019

Warsztaty, które pozwolą otworzyć zmysły i choć na moment wczuć się w role osób niewidomych? Uczniowie klasy 6B wraz z wychowawcą 19.12. 2019 odwiedzili Niewidzialną Ulicę, niesamowite miejsce, które na zawsze zmienia postrzeganie rzeczywistości.

Spacer w ciemnościach okraszony odrobiną słodyczy...

Dziękujemy za wrażenia i polecamy każdej klasie!

• Świąteczny Berlin

27.12.2019

W dniu 12 grudnia br. uczniowie naszej szkoły z klas V-VIII wzięli udział w wycieczce do świątecznego Berlina.

W programie oprócz zwiedzania miasta, udziału w kiermaszu bożonarodzeniowym mieliśmy przyjemność uczestniczyć w musicalu dla dzieci i młodzieży pt. „Berlin ist cool”. Żywy język niemiecki, wspaniała scenografia, bajeczne stroje, ciekawe układy taneczne i reakcje młodej publiczności przysporzyły nam wielu wrażeń.

Oświetlona lampkami świątecznymi ulica Unter den Linden, Brama Branderburska z piękną choinką, kiermasz bożonarodzeniowy przy Potsdamer Platz pachnący piernikami i kiełbasą Bratwurst to typowy klimat przedświątecznej stolicy Niemiec. Uczniowie mieli okazję spróbować smaku jabłek karmelizowanych, bananów w czekoladzie i innych niemieckich słodyczy świątecznych.

Dziękujemy Wam za udany wyjazd!

Anna Burdzińska, Katarzyna Kułakowska, Natalia Borycka

• Pix Programming Challenge

27.12.2019

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Wielu uczniów z naszej szkoły brało udział w tych rozgrywkach. Konkurs składał się z 3 etapów: eliminacji, półfinałów oraz finałów.

Do drugiego etapu dostało się aż 9 osób z naszej szkoły, w tym Piotr Jajczyk (klasa 5B), który przeszedł do finału!

Finał konkursu odbył się 13.12.2019 na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie finaliści z całej Polski walczyli o nagrody specjalne.

W międzyczasie mieliśmy również możliwość testowania nowości na rynku – Planszówki PixBlocks jako najprzyjemniejszego sposobu na naukę programowania bez komputera, dla najmłodszych. Kto wie, może wkrótce takie zestawy pojawią się i w naszej szkole?

• Nazwa szkoły
        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego