• Wokalne sukcesy

22.05.2022

18 maja 2022 odbył się Powiatowy Konkurs Wokalny "Moja ulubiona piosenka" w Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach. Uczniowie naszej szkoły pięknie zaprezentowali swój muzyczny talent, wykonując utwory polskich wykonawców. Jury wyróżniło następujących wykonawców:

-w kategorii klas I-II 3 miejsce zajęła Julia Iwachów

-w kategorii klas VII-VIII 1 miejsce zajęła Olimpia Świątkowiak.

Naszą szkołę reprezentowali również Michalina Urbanek i Konrad Pulnik otrzymując pamiątkowy dyplom za udział. Gratulacje!

• Międzyszkolny Turniej Warcabowy

18.05.2022

Tymoteusz Kasprzak i Nikodem Radliński reprezentowali naszą szkołę na turnieju warcabowym w Wirach. Chłopacy zajęli odpowiednio IV i VI miejsce. Tym razem nie udało nam się zdobyć podium, ale jesteśmy z Was dumni i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Szkolny koordynator konkursu, Sylwia Jasińska

• Kangur Matematyczny

11.05.2022

Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny:

klasa 3: Balawajder Martyna - wyróżnienie, Radliński Nikodem - wyróżnienie.

Klasa 4: Marchewka Alan- wyróżnienie.

Klasa 7: Karaś Wojciech - wyróżnienie.

Klasa 8: Stronka Patryk- wynik bardzo dobry.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Kącik książek w języku ukraińskim

06.05.2022

W maju z okazji zbliżającego się Tygodnia Bibliotek w naszej szkolnej bibliotece powstał kącik z książkami napisanymi po ukraińsku.- Póki co mamy takie pozycje, jak: „Afryka Kazika”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Felix, Net  i Nika”, „Magiczne drzewo-Czerwone krzesło” , „Kicia Kocia”  czy też zbiory opowiadań dla najmłodszych ukraińskich  autorów. Dodatkowo wzbogaciliśmy się też o kolorowanki, łamigłówki i zeszyty do nauki języka. Mam nadzieję, że kącik, będzie się jeszcze rozrastał.- mówi bibliotekarz. Ukraińska półka powstała głównie z myślą o dzieci migrantów ze Wschodu, aby ułatwić im naukę, pomóc m.in. lepiej zrozumieć treści lektur.

• Apel z okazji 3 maja

06.05.2022

Dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji uczczenia Święta Uchwalenia Konstytucji. Muzyczno-słowny spektakl przypomniał nam ważne wydarzenia z kart historii Polski oraz skłonił do refleksji, bo przecież jak mówiła podczas apelu jedna z uczennic Naród bez historii nie istnieje. Doceniamy niezwykłe zaangażowanie uczniów biorących udział w przygotowaniu apelu. Dziękujemy najmłodszym, którzy wzruszyli nas dziecięcym spojrzeniem na swoją ojczyznę oraz uczniów klas wyższych, którzy przenieśli nas słowem i muzyką w ten ważny dla nas moment historyczny. Cieszy nas, że po długim okresie pandemii i braku możliwości wspólnego świętowania, mogliśmy ponownie spotkać się w auli naszej szkoły Nad przygotowaniem apelu czuwały: Ariana Milecka-Szyszka, Jowita Maćkowiak oraz Joanna Sasiak-Kucharczak.

• Orły Edukacji Wczesnoszkolnej

06.05.2022

Mamy zaszczyt ogłosić, że Maria Frankowska i Gabriela Lechna zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu "Orły Edukacji Wczesnoszkolnej". Dziękujemy również pozostałym uczestnikom konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 🙂

Szkolny koordynator konkursu,

Sylwia Jasińska

• Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "I can sing"

04.05.2022

29 kwietnia 2022 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „I can sing” w Wirach. Wsród wielu uzdolnionych wykonawców w kategorii klas 6-8 najlepszą okazała się uczennica naszej szkoły – Amelia Graczyk, zdobywając I miejsce.

Tegoroczny konkurs odbył się pod honorowym patronatem Dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu przy ul. Głogowskiej Joanny Karpacz- Kowalkowskiej oraz Wójta Gminy Komorniki Jana Brody. Konkurs został uwzględniony w wykazie Kuratorium Oświaty w Poznaniu i wpisany na listę zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, których laureaci otrzymają punkty w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023.

Uczennicę Przygotowała P. Jowita Maćkowiak. Gratulacje!