• Dni Matematyki w SP2!

08.03.2020

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do podejmowania aktywności związanych z matematyką. Codziennie będziecie mogli wziąć udział w różnych działaniach, które udowodnią, że matematyka nie ma przed Wami tajemnic!

Od Was zależy, ile wyzwań podejmiecie!

• Organizacja rekolekcji

02.03.2020

W dniach 04.03.2020 r. – 06.03.2020 r. (środa – piątek) uczniowie będą brali udział w rekolekcjach. Nauki i zajęcia w dniach rekolekcji odbywają się wg poniższego planu:

• Uczniowie gromadzą się w wyznaczonych salach, a po sprawdzeniu obecności przechodzą pod opieką nauczyciela do auli lub kościoła.
              • Oddziały przedszkolne mają w tych dniach zajęcia dydaktyczne wg skorygowanego planu.
              • Dzieci z Klas 1- 3 po zajęciach rekolekcyjnych mogą uczestniczyć w zajęciach świetlicy.
              • Dla dzieci, które nie uczęszczają na lekcje religii, w godzinach zajęć rekolekcyjnych będzie zorganizowana opieka świetlicowa. Odbywają się tam tylko zajęcia opiekuńcze.
              • Od 04.03 d0 06.04 obiad będzie wydawany od godziny 11:15
          • Leniwy czwartek z filmem

01.03.2020

20 lutego 2020 r. w naszej szkole miały miejsce kolejne warsztaty zorganizowane dla uczniów klas 4-8 i ich rodziców. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach cyklu wieczorów tematycznych „Kreatywne czwartki u Edka”. Mimo iż popołudnie zapowiadało się leniwie, to uczniowie i ich opiekunowie mieli naprawdę wiele zadań do wykonania. O to, aby nikt z uczestników się nie nudził, zadbały nauczycielki, które koordynowały przebieg spotkania: p. Ewelina Karasiewicz, p. Renata Dytfeld, p. Kinga Tomaszewska, p. Dorota Krupa i p. Natalia Borycka.

Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia dość nietypowego filmu animowanego „Nazywam się Cukinia”. Ta chwytająca za serce historia 9-letniego Ikara, który po śmierci matki trafia do domu dziecka, była wielokrotnie nagradzana na różnych festiwalach filmowych, a także nominowana do Oskara. Film jest niezwykle wzruszający i bardzo mądry, dotyka często trudnych i bolesnych dla nas tematów, o których boimy się z dziećmi rozmawiać. Porusza smutny, ale istotny problem, jakim jest brak rodzicielskiej miłości i odrzucenie. Uczestnicy warsztatów oglądali go z wielką uwagą, a znajomością jego treści mogli się wykazać w kolejnym zadaniu, którym była uwielbiana przez uczniów gra Kahoot. Jak się okazało, zabawa ta spodobała się także rodzicom, którzy w niezwykłym skupieniu odpowiadali na kolejne pytania.

Po tych potyczkach nastąpiła krótka przerwa, podczas której każdy uczestnik mógł poczęstować się ufundowanymi przez p. dyrektor pączkami lub skosztować smakołyków przygotowanych przez rodziców, za co wszystkim paniom serdecznie dziękuję.

W drugiej części warsztatów uczniowie wraz z  rodzicami pracowali w grupach. Dzielili się swoimi wrażeniami, dyskutowali nad tematami, które poruszał film, opisywali sposoby, jakimi bohaterowie radzili sobie z trudnymi emocjami, a wszystko to przez pryzmat własnych doświadczeń.

Jak się okazało, zarówno film jaki i same warsztaty, spotkały się z bardzo pozytywną opinią wszystkich uczestników. Była to nie tylko okazja do twórczej pracy w grupach, dyskusji czy zabawy, ale też świetny sposób na integrację dzieci, rodziców i nauczycieli.

Kolejny „Kreatywny czwartek u Edka” już niebawem, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.